Aktualności

Fikcyjna dobrowolność udziału w PPK. I dodatkowo pracownik bez wpływu na umowę

O ile sama idea mobilizowania społeczeństwa do oszczędzania na emeryturę jest jak najbardziej słuszna i nikt rozsądny nie powinien jej kwestionować, o tyle sam system musi być naprawdę dobrze przemyślany, przygotowany i wdrożony

Potrącą część naszej pensji na dodatkową emeryturę

Pracownik nigdzie sam nie będzie musiał chodzić i nic podpisywać. Wszystko za niego zrobi szef. Program jest kierowany do 11 mln zatrudnionych.

Przy uldze na PFRON ważny jest miesiąc zaliczenia przychodu

Jeśli firma miała w danym miesiącu odpowiedni wskaźnik pracowników z dysfunkcjami zdrowotnymi, ale w następnym go utraciła, to może udzielić klientowi ulgi we wpłacie na PFRON, o ile przychód z tej kooperacji był zaliczony do tego pierwszego.

Nowy kodeks pracy: etat zamiast umowy cywilnoprawnej

Kilkaset tysięcy pracujących na kontraktach z dnia na dzień mogłoby dostać stałą umowę.

Próba udaremnienia kontroli PIP to wykroczenie

Pracodawca lub osoba go reprezentująca ma obowiązek współpracować z Państwową Inspekcją Pracy. Za utrudnianie wszczęcia kontroli sąd może wymierzyć karę grzywny od 1000 do 30 000 zł.

Kolejna firma dołączyła do PZPO

STEKOP S.A. jest innowacyjną firmą, oferującą pełen pakiet usług ochrony. Działa w sektorze usług Specjalistycznych Uzbrojonych Formacji Ochronnych.

Jakie świadczenia rosną wraz ze wzrostem płacy minimalnej

Wynagrodzenie minimalne stanowi podstawę do ustalenia wielu innych świadczeń z tytułu zatrudnienia. Podniesienie tej płacy pociąga za sobą podwyżkę tych należności.

Witamy nowa firmę członkowską w PZPOchrona

Firma Makropol od ponad 20 lat świadczy usługi ochrony fizycznej dla wielu klientów indywidualnych, przedsiębiorstw, korporacji oraz instytucji publicznych.

Firmy nie obchodzą stawki godzinowej. Problemem jest ewidencja czasu pracy

– Sprawdza się model nadzoru wprowadzany przez inspekcję. Pierwsza kontrola w firmie najczęściej nie kończy się mandatem, lecz pouczeniem – podkreśla Wioletta Żukowska-Czaplicka.

Niedzielny handel pod lupą PIP

Inspekcja pracy uważnie sprawdzi zawarte umowy i wypłaty stawek. Wiele jej wizyt będzie związanych z nowymi przepisami.

Będą niższe ulgi na PFRON

W pewnym stopniu jest to rozwiązanie dotychczasowego problemu z koniecznością wysyłania każdemu klientowi INF-U, jednak wątpliwości budzi to, czy przybrało odpowiednią formę – mówi Mateusz Brząkowski, radca prawny z Kancelarii Prawnej TGC Corporate Lawyer

Przelew do ZUS na nowe konto warto sprawdzić

Niektóre firmy wysyłają po zmianach złotówkę do ZUS na próbę, by przed zapłatą pełnych składek upewnić się czy nowy system dobrze działa.

W nowym roku: wyższa pensja minimalna i kwoty wolne od potrąceń

NALEŻNOŚCI | W 2018 r. wynagrodzenie minimalne wynosi 2100 zł. Wraz z jego podniesieniem wzrosła również wysokość kilku świadczeń pracowniczych. Pracodawcy powinni ponadto pamiętać o stosowaniu wyższych kwot wolnych od potrąceń.

Państwo latami zmuszało firmy do umów zleceń, teraz chce wstecz ściągnąć składki ZUS. Będzie fala bankructw?

Co ważne, prowadzone przez lata kontrole urzędów skarbowych nie wykazywały, że brak oskładkowania umów zlecenia jest uchybieniem, co utwierdzało tylko przedsiębiorców i pracowników w przekonaniu, że nie łamią prawa.

ZUS: kto skorzysta na abolicji - wypowiedź Prezesa Tomasza Wojaka

Praktyka tanich przetargów naraziła firmy na ogromne zaległości. ZUS może się od nich domagać 19 mld zł.

Jesteśmy członkiem: